Як підготувати троянду до зими, щоб потішила в травні пишним квітом: практичні поради для садівництва

Троянди — справжні цариці саду. Розповідаємо, як допомогти кущам перезимувати та навесні порадувати вас пишним квітом. Ці поради точно вам знадобляться.

Троянда – символ краси, але й водночас примхливості: вони потребують уваги садівників увесь рік. Тільки так ви можете сподіватися на рясне цвітіння кущів.

Осінній догляд за трояндами має особливе значення, оскільки він полягає у підготовці квітки до холодної зими.

Що потрібно зробити

Основну обрізку троянд рекомендується робити в жовтні
Садівник розповів, як правильно готувати троянду до зимівлі

Восени перш за все вам потрібно якщо не припинити, то хоча б скоротити полив кущів троянди. Погони більше не обрізайте, а землю під кущами не підпушуйте. Таким чином ви підготуєте рослини до зимової сплячки, яка необхідна їм для того, щоб добре перенести зиму.

А от прибирання опалого листя та гілок не припиняйте. Добре буде, якщо ви під кущі розкладете свіжу мульчу для зберігання взимку поживних речовин та прикриття коренів від морозів. Для цього підійде тирса, солома та перепрілий компост. З цією ж метою підгорніть під кущ ґрунт шаром у 20 см.

У жовтні потурбуйтеся про те, щоб на кущах не залишилося хворого, зараженого грибком листя. А листя, що не пошкоджене, потрібно обрізати аж наприкінці жовтня, перед тим, як ви вкриєте троянди на зиму.

Чи потрібно підживити троянди?

Експерти назвали найголовнішу причину, чому троянда погано росте та в'яне
Садівник розповів, як правильно готувати троянду до зимівлі

Так, починаючи від середини жовтня підживлення квітів калійно-фосфорними добривами дадуть квітам змогу витримати низькі температури. Від удобрювання азотними добривами рекомендуємо краще утриматися, бо вони будуть стимулювати їхнє зростання.

Чим краще вкривати троянди на зиму

Основним та доступним матеріалом для укриття троянд залишається ялинове гілля. Також у сучасних умовах популярним для цієї мети є агроволокно. Ним обмотують та зав’язують кущі з вертикальними пагонами. Плетисти троянди також потребують укриття. Їх спочатку знімають з опор, потім горизонтально укладають, а тоді вже вривають тим самим агроволокном або роблять конструкцію для укриття. Для захисту кущів від гризунів використовують спеціальну сітку.

Популярне

Подібні новини