Осіння обрізка смородини: як це зробити легко і правильно? Підвищить врожай навіть на старих кущах

Обрізка смородини восени є важливим кроком у догляді за рослинам. Така маніпуляція позитивно впливає на врожайність та здоров'я кущів, тому експерти наполегливо радять не пропускати цей етап

Серед городників і садівників заведено вважати, що смородина – це абсолютно невередлива рослина, яка не потребує особливого догляду. Втім, якщо ви хочете збирати смачні плоди та кожного року тішитись через щедрий врожай, важливо знати, які етапи догляду за смородиною не можна пропускати. Серед таких маніпуляцій – осіння обрізка гілля кущів.

Як правильно обрізати смородину восени

Під час осінньої обрізки смородини важливо виконати декілька простих кроків. Так, для початку варто видалити старі, висохлі та пошкоджені гілки. Вони можуть бути джерелом хвороб або шкідників. Якщо бачите слабкі пагони, від них краще позбутись на цьому етапі. Крім того, важливо зменшити густоту куща, видаляючи деякі гілочки. Це допоможе покращити циркуляцію повітря та світлопроникність рослини, що у майбутньому вплине на підвищення врожайності.

Експерти назвали терміни та основні правила осінньої обрізки смородини для врожайності
Експерти назвали терміни та основні правила осінньої обрізки смородини для врожайності

Важливо не забувати й про те, що нижні пагони на кущі також потрібно видаляти. Позбудьтесь від них, щоб уникнути контакту із землею. Річ у тім, що такий, здавалося б, невимушений контакт із ґрунтом може викликати захворювання. Зверніть увагу, що під час осінньої обрізки також важливо зробити загальну форму куща. Створіть відкриту, формовану структуру куща, щоб кожен пагін отримував достатньо світла.

Також під час осінньої обрізки потрібно обмежити зростання коренів. Видаліть земельні пагони та надмірні корені, які виростають далеко від куща, щоб уникнути утворення небажаних коренів.

Як правильно обрізати смородину восени, щоб наступного сезону покращилась врожайність
Як правильно обрізати смородину восени, щоб наступного сезону покращилась врожайність

Зверніть увагу на особливості сорту смородини та враховуйте конкретні вимоги для кожного виду. Пам’ятайте, що ці поради є загальними, а індивідуальний підхід до кожного куща може варіюватися залежно від його стану та потреб.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини