Кожна осінь для городників і садівників починається однаково. Між ними розгоряються активні суперечки про те, що ж все-таки варто робити з листям, яке опало з дерев і кущів, – прибирати його та спалювати або залишати у себе та готувати з нього щось корисне. Насправді кожен досвідчений садівник знає напевно, що з такого листя не просто можна, а потрібно готувати корисний компост.
Як приготувати компост з опалого листя
Ніхто навіть не почне сперечатись із тим фактом, що листя, яке опало на городі чи в саду, є цінним джерелом різних корисних речовин та елементів, які покращують фізичні та хімічні характеристики землі та ґрунту на вашій ділянці. Рослинні залишки навіть можуть слугувати натуральною, органічною мульчею для допомоги рослинам, що проводять зиму у відкритому ґрунті. Під таким листям можуть спокійно проводити холодний сезон різноманітні корисні комахи, які оберігають ваш сад від шкідників.

Втім, разом із такими “друзями”, у цьому ж листі на зиму можуть поселитись і шкідники. Такі хитрі створіння всю зиму розвиватимуться, а вже навесні прокинуться та почнуть шкодити рослинам, що ростуть на городі. Особливо небезпечні у цьому питанні листя, які опали з дерев та були вражені небезпечними хворобами. Тому експерти наполягають, що листя треба обов’язково прибирати з ділянки.

Втім, прибираючи листя з городу, необов’язково потрібно його спалювати чи викидати. Отже, що робити із зібраним у саду та на городі листям? Експерти радять у такому випадку готувати з рослинних рештків добриво – компост, який є джерелом неймовірно корисних мікроелементів і речовин. Складати листя потрібно у компостну яму, а через 2-3 роки вона повернеться на ділянку у вигляді перепрілої органіки.
Таке добриво вважається одним із найкорисніших та водночас дешевим – буквально безплатним. Річ у тім, що городникам для приготування не потрібно платити гроші за купівлю додаткових речовин, а єдиний ресурс, який потрібно витратити для створення підкормки – це ваш час.