Зберігаю часник круглий рік за кавказьким методом: навіть навесні він нібито щойно зібраний з грядки

Для того, аби часник залишався свіжим і смачним протягом всього року, важливо знати, як правильно зберігати цю культуру після того, як ви зібрали її з городу

Часник – одна з найпопулярніших культур, яку використовують у всіх кухнях і культурах світу. З його додаванням готують різні смачні страви, але для власників своїх городів особливо актуальним залишається питання, як правильно зберігати плоди всю зиму, щоб вони не гнили та не псувались. Ділимось секретним кавказьким методом зберігання культури, яка допоможе вам не купляти часник у холодний період року.

Як зберігати часник за кавказьким методом

Потрібно одразу попередити, що кавказький метод – доволі кропіткий, втім воно того вартує. Для початку класичним способом знімаємо часник із грядки. Вам необхідно обов’язково обрізати стеблинку, залишаючи при цьому від її розміру не більше 5-6 сантиметрів. Корінь також потрібно видалити. Знавці рекомендують обрізати все це ножицями.

Як правильно зберігати часник взимку, щоб він не псувався та не гнив протягом всього сезону
Як правильно зберігати часник взимку, щоб він не псувався та не гнив протягом всього сезону

Далі потрібно добре висушити часник. Щоб цей коренеплід зберігався, не втрачаючи своїх смакових якостей, потрібно обов’язково його просушити, адже в іншому разі нічого не вийде. Якщо часник весь у землі, обов’язково видаляйте весь бруд. Експерти рекомендують відірвати верхній шар лушпиння. До речі, очищаючи часник, не стукайте його! Так ви ризикуєте пошкодити зубчики, і тоді часник зберігатиметься дуже погано. Бажано очищати бруд обережно, за допомогою рук.

Наступним кроком підготуйте звичайну парафінову свічку. На цьому етапі вам потрібно безпосередньо провести підготовку часнику до тривалого зберігання. Далі вам потрібно трохи оплавити хвостик головки. Але не перестарайтеся, адже занадто горілим він бути зовсім не повинен. Після обробки хвостика беріться до обробки самого корінця, але також без надлишку.

Експерти розповіли, як правильно зберігати часник взимку, щоб він не зіпсувався та не згнив
Експерти розповіли, як правильно зберігати часник взимку, щоб він не зіпсувався та не згнив

Потім слід помістити часник у скляну баночку. Для зберігання культури обов’язково обирайте темне місце. До речі, температура у цьому приміщенні не повинна перевищувати 18-20 градусів. У літню пору, коли в квартирі або будинку стає спекотно, є сенс зберігати часник у банці прямо в холодильнику. Як варіант, часник можна почистити та подрібнити. Потім його можна заморозити в морозильнику, порізавши на зручні тонкі пластиночки.

Популярне

Подібні новини