Зрозуміло, що при різних пошкодженнях дереву надаються різні види допомоги, але у будь-якому разі, чим ви це зробите, тим більше у вас буде шансів зберегти рослину. Оскільки ситуації, коли дерева потребують вашої допомоги, трапляються досить часто, то вам необхідно мати деякі речі завжди у своєму арсеналі. Ви можете придбати готові пасти та лаки-бальзами для нанесення на пошкоджене місце, а можете самі заготовити парафін або віск, фарбу на основі олії. Підійде навіть звичайний пластилін.
Коли на дереві рани не значні, то їх зачищають спеціальним ножем, обробляють мідним купоросом (3%) або бордоською рідиною. Як тільки це підсохне, наносять садовий вар. За відсутності вару обмазують глиною або глиною, змішаною з коров’яком у співвідношенні 1:4. Ще одним рецептом є таке: в 1 частину дрібного піску додають 5 частин гашеного вапна та 10 частин коров’ячого гною, що вже перепрів. Після того, як одним зі способів дерево оброблять, його обмотують полотном: марлею, мішковиною, агроволокном.
Коли дерево отримало значне пошкодження, то над раною його краще за все спиляти й тим самим омолодити його. Такий спосіб називається радикальною стрижкою.
А от якщо по колу з якихось причин повністю не стало кори (наприклад вона обгризена), то для того, щоб дерево не загинуло від осушення, потрібно або спробувати приживити кору або зробити щеплення, за умови, що сокорух ще не почався. Такі маніпуляції потребують серйозних навичок, тому, якщо у вас їх немає, то максимально подбайте про неможливість завдання шкоди дереву гризунами.