Ось чим підживити плодові дерева восени, щоб захистити їх від морозів і хвороб: те, що треба для врожаю

Для того, аби захистити плодові дерева у зимові морози, потрібно обов'язково подбати про них ще з осені. Розповідаємо, як правильно це зробити та якими добривами користуватись

Щоб плодові дерева успішно пережили зиму, а наступного року були здоровими та незмінно радували великим урожаєм, восени їх обов’язково треба підгодувати. Щоосені під дерева городники та садівники вносять органіку та мінеральні добрива. Вибір залежить від особистих побажань кожного, хто вирощує на ділянці плодові дерева. Розповідаємо, яке підживлення вибрати для того, щоб у наступному сезоні дерева радували гарним врожаєм.

Добриво для плодових дерев восени

Багато садівників недооцінюють значення осіннього підживлення плодових культур. Однак саме восени закладаються всі процеси для майбутнього врожаю. Які добрива найкраще використовувати під різні види дерев?

Експерти розповіли про найкращі добрива для плодових дерев восени
Експерти розповіли про найкращі добрива для плодових дерев восени

Відмінно підходить гній, компост, торф, що перепрів. Їх вносять рано восени, щоб до весни вони повністю розклалися. Внесення свіжого гною категорично протипоказане, оскільки він може спричинити опіки коренів. Також ефективними є зелені добрива. Їх висаджують у вересні, а в листопаді закладають у ґрунт. Найкращі сидерати для саду – гірчиця, озиме жито, ріпак.

Також досвідчені садівники зазначають, що слід враховувати наступний факт. Якщо вік дерева до 8 років, для удобрення потрібно використовувати 25-30 кг перегною, якщо ж дерева старші – потрібно 40-50 кг органіки. Добриво зашпаровується під кроною на глибину в 15-30 см.

Щодо термінів підживлення, то вперше добрива вносять у вересні. Мета цієї підкормки – наповнити ґрунт поживними речовинами після плодоношення. Друге підживлення – у жовтні. Воно забезпечує зимостійкість та закладку нирок.

Як і коли правильно вносити добрива для плодових дерев
Як і коли правильно вносити добрива для плодових дерев

Зверніть увагу, що є добрива, які восени вносити небажано. Не можна підгодовувати плодові дерева перед зимівлею азотом. Вони уповільнять підготовку дерев до зими. Небажані також свіжі органічні добрива, як от, наприклад, гній або пташиний послід. Вони можуть спричинити опік коренів, оскільки їхній склад занадто агресивний.

Популярне

Подібні новини