Один вважає, що плоди потрібно відварювати, а інший, що краще її запарювати для збереження корисних речовин та вітамінів. Спробуємо розібратися.
Спочатку треба сказати, що шипшина містить дуже багато вітаміну С, тому вона така корисна при застуді: вона зміцнює послаблений імунітет хворої людини. А ще в ній присутні вітаміни групи В: В1, В2 та В6, а також вітаміни К, РР, Е. Ось чому шипшину рекомендують вживати при авітамінозах. Калій, магній, залізо, натрій та інші речовини сприяють поліпшенню роботи серця та судин. Шипшина відома як рослина, яка має сечо та жовчогінні властивості, а також протизапальні та кровоспинні.
Перед тим, як приготувати шипшиновий напій, постає питання: чи потрібно подрібнювати висушені плоди?
Спеціалісти загалом не бачать різниці: використовувати можна як цілі, так і подрібнені ягоди. Єдине, що потрібно знати, це те, що ворсинки, яких безліч у середині шипшини якщо потраплять у шлунок, можуть подразнити його слизову оболонку й тим нанести шкоду здоров’ю. Тому після подрібнення, краще покласти шипшину у полотняний мішечок і ньому готувати напій.
Стосовно вибору способу приготування, то вважається, що корисних речовин та вітамінів після відварювання залишиться небагато. Тому перевагу варто віддати все ж таки запарюванню. Запарювати ягоди потрібно на водяній бані. Для цього 1 столову ложку плодів, що попередньо подрібнили, залийте 1 склянкою окропу, а потім тримають на водяній бані 15 хвилин під кришкою. Далі напій охолоджують та проціджують.
А ще краще запарювати ягоди у термосі. Цілі ягоди у такому ж співвідношенні заливаю окропом на ніч, а на ранок вже можна вживати напій, відцідивши крізь сито, а ягоди, що лишилися у термосі, знову можна залити окропом на 8 годин. Так можна діяти до 3 разів.