Причин скидання яблуневими деревами плодів декілька. По-перше, це природні причини, а, по-друге, це – помилки при догляді за фруктовим деревом.
До природних причин відносяться вік дерева, завдяки чому воно не в змозі прогодувати плоди, а також те, що іноді дерево родить плодів завелику кількість. Тоді воно також не може їх прогодувати. Погодні умови, коли весна дощова та ще й пізньовесняними заморозками, а літо посушливе з високими температурами також можуть спровокувати дерево на передчасне скидання плодів. Помилок при догляді можна уникнути, якщо знати їх.
По-перше, це – дефіцит вологи. Тому поливати яблуні потрібно не тільки регулярно, а ще й достатньої кількості: доросле дерево потребує за один раз не менше 12 відер води, а молоді – 5-7. Після поливу рекомендується замульчувати пристовбурні кола дерев торфом або компостом.
По-друге, навпаки – надмірна вологість ґрунту, що призводить до браку кисню у кореневій системі. Для того, що цього не сталося, на сам перед не висаджуйте дерева на ділянках з заляганням ґрунтових вод менше ніж 2,5 м від поверхні. А якщо все ж таки вода збирається, то потрібно зробити відвід води від при стовбурових кіл.
Нестача поживних речовин
Кислий ґрунт стає на заваді засвоєнню поживних речовин. Тому важливо його розкислювати. Крім того, ще навесні внесіть під дерева азотні добрива, а влітку – органічні добрива такі як гній або курячий послід. Не забувайте й про внесення мінерального добрива. Корисно також посипати при стовбурові кола золою.
Недостатнє запилення
Це ще одна з причин втрати врожаю. Усілякими способами уникайте хімічної обробки дерев під час їхнього цвітіння. Висаджуйте поряд з деревами квіти та прянощі для того, щоб приваблювати комах, які природним шляхом будуть запилювати яблуні.