Огірок можна назвати овочем для задоволення – наїстися досхочу їм складно, зате куштувати його завжди приємно. Він смакує і свіжим у спеку, і малосольним хрумким, і добре просоленим взимку. Будь-якому салату огірки надають особливого освіжаючого смаку. І яким би скромним не був город, на ньому завжди знайдеться місце для зеленої культури. Вирощувати огірки не складно, просто треба з ними “потоваришувати” і зрозуміти, що вони люблять, а без чого зможуть обійтися.
Як правильно доглядати за огірками
А люблять огірки “поїсти”, клімат полюбляють теплий і вологий, а як підживлення хочуть отримувати органіку. У більшості звичайних городів сіємо ми їх прямо на грядки пізніше за інші овочі, коли вже на вулиці зафіксувалась тепла погода. Холод, весняні та осінні заморозки для огірків згубні. При цьому отримати врожай вдається лише завдяки тому, що вони швидко встигають поспіти приблизно за два місяці.

Огірок – культура з поверхневою кореневою системою, велика частина коренів знаходиться на глибині 20-40 см. Самі коріння дуже ніжні, погано переносять не тільки похолодання та поливи холодною водою, але й будь-які пошкодження. З усіх культур, у огірка найслабша коренева система! Тому, сіяти огірки краще одразу в окремі місткості, поступово, в міру зростання, додаючи ґрунт, так буде менше втрат при пересадці, та й вони зацвітуть швидше.
А ґрунт, “зелененькі”, люблять пухкий і досить вологий. А ось розпушувати не рекомендується – справа може погано закінчиться. Підсипання ґрунту в лунки (краще перегною), мульчування прикореневої зони протягом сезону – ідеальний варіант для огірків.

Люблять огірки жирний і поживний ґрунт і віддають перевагу органіці – вони чудово ростуть і чудово почуваються на високих гнойових грядках. Якщо для томатів свіжий гній неприпустимий, то огірки Вам за це скажуть “дякую”. При такому способі вирощування огірки отримують тепло і від сонця, і від гною, що розкладається.