Ні для кого не новина, що ранні сорти груші для тривалого зберігання не придатні. Поласувати найближчим часом ними можна, а от зберігати цей примхливий фрукт довго навіть у холодильнику не вийде.
Навіть для зберігання пізніх сортів потрібно виконувати певні речі.
Потрібно розуміти, що у груші розділяють поняття знімної та споживчої зрілості. Щоб плоди перейшли від знімної до споживчої стадії зрілості їх достатньо тримати певний час при температурі 15-20°. Груші, які досягли споживчої зрілості, тривалому зберіганню не підлягають.
Зберігання у холодильнику
Зберігати груші у холодильника має сенс, якщо кількість плодів досить невелика. Тоді кожну грушу треба загорнути у харчовий папір, щоб плоди не стикалися між собою. Також можна розкласти груші по поліетиленових пакетах з отворами для циркуляції повітря по 1 кг в кожен, але потрібно прослідкувати, щоб серед недозрілих груш не було перезрілих або псованих, бо такі груші прискорять дозрівання інших.
Зберігання у морозильній камері
Цей спосіб зберігання підходить якраз для стиглих та перестиглих плодів, тому, що в іншому випадку у нестиглих груш не буде можливості достигнути після розморожування або під час заморозки. Плоди груш у цьому випадку потрібно після миття та видалення серцевини нарізати на скибочки товщиною до 2 см. Для того, щоб вони не втратили свіжого кольору потрібно збризнути їх лимонним соком. Після того, як розмістять по пакетах витримують наступний процес заморожування: при t -30° їх витримують протягом 2 годин, а потім зберігають при -18° протягом 6-12 місяців.
Зберігання у підвалі
Це найкраще місце для зберігання груші взимку. Потрібно тільки розкласти плоди по дерев’яних або картонних коробках з отворами та перекласти їх тирсою соломою або піском.