5 простих правил для зимівлі клематису, завдяки яким рослина гарантовано розквітне пишною ліаною

Багато хто прикрашає своє подвір'я розкішними та різнобарвними клематисами. Розглянемо, що необхідно зробити, для того, щоб, успішно перезимувавши, квітка у наступному сезоні знову порадувала вас.

Осіння пора – це той час, коли клема тиси потрібно пересаджувати, або, придбавши саджанці, чи розділивши дорослі кущі, посадити.

Обираючи місце для розташування квітки, потрібно віднестися до цього вкрай відповідально, тому що на одному місці клема тиси можуть рости до 30 років.

Отже, потрібно обирати таке місце, де навіть у найспекотніший день рослина була у напівтіні. Не розташовуйте її біля металевих конструкцій, щоб не було ризику обпекти квітку. Прослідкуйте також, щоб на неї не стікала вода з даху або з огорож. Потурбуйтесь також про добрий дренаж ґрунту та відсутність високих вод.

Садівник розповів, як правильно доглядати за клематисом взимку

Коли ж краще робити посадку?

Вважається, що це період вересень-жовтень, але все залежить від погоди. В усякому випадку потрібно орієнтуватися на прогноз та здійснити посадку за 2-3 тижні до настання стабільних заморозків.

Як саджати

Для висаджування потрібно вирити ямку глибиною від 60 см та шириною до 40 см. На дно ямки для створення дренажу насипають пісок або ще до піску додають торф. Цією ж сумішшю присипають рослини після посадки. Можна додати ще й золу. Дуже важливо правильно заглибити квітку: нижче рівня ґрунту повинна бути й коренева шийка, і перша пара бруньок. Компостом саджанці мульчують, але вже після настання заморозків.

Садівник розповів, як правильно доглядати за клематисом взимку

Підживлення, обробка та укриття

Як тільки припиняється цвітіння, одразу припиняють вносити азотні речовини, а от калійно-фосфорними та суперфосфатами можна рослину продовжувати підгодовувати.

До настання морозів потрібно обробити рослину фунгіцидами. Вкривати квіти потрібно мульчею або агроволокном.

Популярне

Подібні новини