Виявляється, все життя саджала картоплю неправильно: як посадити коренеплід, щоб пишно родив на городі

Зібрати добрий врожай картоплі прагне кожен господар. І в кожного є свій досвід, знання та, навіть секрети. У цьому матеріалі представляємо деякі поради від досвідчених картоплярів.

Знавці та багаторічні практики використовують наступне. Вони виділяють невелику ділянку для посадки картоплі вже в березні, але висаджують ранні сорти. Обов’язково накривають посадку плівкою з агроволокна і ні в якому разі не з поліетилену.

А от основну масу картоплі висаджують вже після того, як земля прогріється на глибині 10 см до 5-6 градусів, бо у холодному ґрунті коренеплоди розвиватися не будуть.

Зміцнення коренів та стимулювання росту

Чому картоплю та цибулю не можна зберігати разом у погребі
Городник назвав основні аспекти при посадці картоплі, які впливають на родючість

Щоб досягти хорошого врожаю не достатньо просто посадити картоплю та очікувати на врожай. Картоплю рекомендують починати підгодовувати, щойно вона зійшла і до завершення цвітіння. Десь виходить тричі за сезон. Кроплять листя такою сумішшю: гумат калію, стимулятор Рівал, Аміно Стар, укорінював Сізарін.

Важливо також забезпечити коріння вологою. Якщо не можна давати регулярний полив, то для затримки вологи разом з міндобривами перед посадкою у лунки варто додати гідрогель. Але його витрати становлять 1 кг на 4 сотки, а коштує гідрогель не дешево.

Захист від жуків та хвороб

Який сорт картоплі підходить для посадки під зиму
Городник назвав основні аспекти при посадці картоплі, які впливають на родючість

Така процедура як прогрівання посадкового матеріалу перед висаджуванням картоплі у ґрунт відома всім. Але не всі роблять наступне: перед садінням картоплю розкладають в один шар та обприскують препаратом від жуків.

Восени ж перш ніж спустити врожай картоплі в погріб, її витримують 3-4 тижні у темному місці, а потім вже перебирають, видаляючи та плоди, які за цей час виявили свою хворобу та почали гнити. Тому у погребі буде зимувати тільки здорова картопля, частина якої піде на насіння у наступному сезоні.

Популярне

Подібні новини