Навіть найчорніша сковорідка стане ідеально чистою: простий лайфхак, як очистити нагар з посуду

При правильному догляді за посудом ви легко можете подовжити терміни її експлуатації. Розповідаємо, як правильно чистити сковорідку, аби позбутись від нагару

Навіть найякісніша сковорода чи каструля після активного використання покривається нагаром. Ця неприємна чорна субстанція утворюється на посуді при сильному впливі температури або горінні. Редакція “Добрих новин” розповість, як відмити застарілий нагар. Такий лайфхак допоможе повернути вашому посуду колишній блиск.

Як очистити стару сковороду

Кип’ятіння у відрах з мильним розчином, шліфувальний диск для каструлі або пательні, використання аптечних засобів, що сильно пахнуть, і навіть канцелярського клею… Скажімо прямо, всі ці методи давно застаріли. Радимо звернути увагу на старі та добрі, перевірені часом методи, які не зашкодять ні вашому здоров’ю, ні посуду.

Експерти пояснили, як правильно очищати нагар на сковороді, щоб не пошкодити посуд
Експерти пояснили, як правильно очищати нагар на сковороді, щоб не пошкодити посуд

 

Сіль та содовий розчин. Почнемо з видалення внутрішнього нагару: налийте в посуд, який збираєтеся привести до тями, трохи води, додайте 1 ст. л. соди та стільки ж солі, перемішайте. Поставте посуд на плиту та кип’ятіть розчин 10 хвилин. Потім злийте воду, дайте сковороді або каструлі трохи охолонути, приберіть нагар м’якою стороною губки. Після цього ретельно помийте посуд із використанням рідкого мила.

Для того, щоб очистити нагар із зовнішньої сторони, потрібно використовувати содову кашу. Для очищення нагару можна використовувати 3 види каші з соди:

  • Сода + перекис водню;
  • Сода + засіб для чищення;
  • Сода + вода.
Як правильно очистити чавунну сковороду від нагару без шкоди для здоров'я
Як правильно очистити чавунну сковороду від нагару без шкоди для здоров’я

Краще брати кальциновану соду, вона справляється із забрудненнями краще. А харчову можна залишити для приготування випічки. Необхідно розвести соду з обраним типом рідини до консистенції кашки та нанести на поверхню. Найзручніше використовувати зубну щітку.

Зверніть увагу, що такий спосіб не підходить для тефлонового, алюмінієвого, скляного посуду. Грубі частинки соди можуть пошкодити покриття посуду.

Популярне

Подібні новини