Існує чимало сортів та гібридів, які дають гарні врожаї навіть коли кущам вже 3 роки, але більшість полуниці потребує пересаджування в певні строки. Так вважається обов’язковим розмножувати полуницю діленням куща на другий рік його життя. На третій рік від перерослих кущів потрібно грядки звільнити зовсім, або поділити кущ та розсадити.
Коли ж краще пересаджувати полуницю, у яку пору року?
Пересадка полуниці навесні має перевагу у тому, що земля у цей період утримує багато вологи, а температура повітря дозволяє суниці встигнути прижитися. Втім слід знати, що пересадку полуниці навесні можна починати тільки тоді, коли ґрунт повністю відтане, а температура повітря стане стабільно підвищуватися від 0 до +10°. Можна пересадити полуницю й влітку, але ні в якому разі у спеку.
Найкращим місяцями для цього вважаються серпень-вересень. Втім пам’ятайте, що тоді рослини потребують поливу кожного дня. Дощовий метод поливу стане найбільш бажаним для полуниці.
Частіше за все господарі обирають осінню пересадку полуниці. Точніше кажучи, це період, починаючи з кінця літа. Пересадку потрібно зробити до настання морозів таким чином, щоб рослина вкоренилась і дала молоді листочки. Перевагою осінньої пересадки можна вважати часті дощі у цю пору року, тому що не потрібно буде витрачати час та сили на додатковий полив.
Крім того, у цю пору паралельно з пересадкою кущів можна робити розмножування висадкою розсади та за допомогою вусів. Мінусом пересадки полуниці восени можна вважати те, що не завжди можна правильно визначитися з настанням морозів, а значить є ризик розсадити кущі невчасно.