Ви викидаєте картопляну шкірку? Посмажили картоплю – і швиденько на город: ідеальне добриво для ґрунту

Якщо у вас є город, то шкірку після очищення картоплі точно не потрібно викидати. Із залишків бульби можна приготувати ефективне добриво для ґрунту.

Останнім часом досить часто можна почути поради від городників щодо використання картопляних шкірок як підживлення для садово-городніх культур. Розповідаємо, в чому їхня реальна користь та як правильно заготовляти та використовувати залишки від бульби.

Шкірка від картоплі як добриво

Картопляні очищення справді можуть бути недорогим натуральним засобом для підживлення різних рослин. Користь їхнього застосування полягає у багатому хімічному складі та доступності. У шкірці картоплі міститься навіть більше корисних речовин, ніж у самій бульбі. Насамперед це велика кількість органічних речовин, як от, наприклад, крохмалю, цукрів та різних кислот – яблучної, лимонної та щавлевої. Є у картопляній шкірці і вітаміни: аскорбінова кислота, тіамін, рибофлавін та ніацин.

Як правильно використовувати шкірку картоплі для удобрення свого городу
Як правильно використовувати шкірку картоплі для удобрення свого городу

Крім того, у картопляних шкірках можна знайти мінеральні елементи, такі як калій, магній, кальцій, марганець, цинк та залізо, целюлоза, сапоніни та алкалоїди, у тому числі і соланін. Завдяки такому багатому складу, картопляні очищення здатні конкурувати навіть із деякими комплексними мінеральними добривами.

Шкірки не містять шкідливих речовин – нітратів та пестицидів, вони швидко переробляються мікроорганізмами, звільняючи корисні елементи та насичуючи ними ґрунт, підвищуючи його аерацію та родючість. І ще одна важлива деталь: перегодувати рослини або обпалити їхнє коріння очищеннями неможливо.

Картопляні очищення зовсім нічого не коштують, оскільки це харчові відходи, які знайдуться в будь-якому будинку. Збирати їх можна протягом зимового періоду навіть у квартирі. За зиму можна зібрати велику кількість, створивши запас добрив на весь сезон. Ще один момент – при використанні гною та перегною є ймовірність занесення в ґрунт насіння бур’янів, а при застосуванні очищення ці ризики виключені.

Як правильно використовувати картоплю для удобрення городу
Як правильно використовувати картоплю для удобрення городу

Застосовувати добриво з картопляних відходів можна в різних варіантах: у вигляді настою, кашки, простого закопування в ґрунт перемелених або цілих очищень. Висушені відходи можуть зберігатися досить довго.

Популярне

Подібні новини