Підзимовий посів як агротехнічний прийом усім відомий давно. Втім, не кожен його використовує на практиці, а марно, адже він дає чудові результати. Навесні у городників і садівників починається гаряча пора, коли потрібно зробити все й одразу: і сад обрізати, і підгодувати багаторічники, що прокинулися, і теплицю полагодити, і висадити в неї розсаду, і ще багато невідкладних справ. Саме тому дуже добре, коли щось зроблено вже з осені або початку зими, і не потребує нашої уваги навесні.
Підзимовий посів не лише звільняє руки навесні, а й дає більш ранній врожай до столу. У квітні-травні, коли організм змучений довгою зимою, так потрібні вітаміни. Тому чим раніше ми почнемо їсти свій салат, редиску, зелень, морквину та всі інші культури – тим краще.

Підзимовий посів насіння не передбачає його вкорінення. Навпаки, насіння не повинно проклюнутися і зійти після посіву, оскільки це неминуче призведе до того, що воно вимерзне. Посіяне під зиму насіння повинне спокійно лежати до весни і зійти тільки після того, як зійде сніг і ґрунт прогріється на потрібну їм температуру. Під зиму саджаємо насіння трьох груп рослин: ті, кому потрібна стратифікація, ті, що містять ефірні олії, та холодостійкі.
Стратифікації потребують насіння багатьох квітів: дельфінію, лаванди, примули та інших. З овочевих культур обов’язкова стратифікація потрібна для черемші, або ведмежої цибулі, як його називають у народі.
Друга група рослин — це ті, насіння яких містить ефірні олії. Це все ароматні трави із сімейства зонтичних: кріп, кмин, аніс, фенхель, кінза, петрушка та інші культури. До цієї групи належить також і морква, коренева петрушка, пастернак.

До холодостійких культур належать усі види хрестоцвітих: крес-салат, гірчиця, рукола, японська капуста, редис та інші культури. Пекінська капуста, кольрабі й інші види капусти, які вирощуються через розсаду: білокачанна, червонокачанна, брюссельська, савойська, цвітна, броколі – всі види можна висівати під зиму.