Смородина – одна з найпопулярніших ягідних культур, яку можна зустріти на багатьох ділянках. Вирощувати її досить легко. Проте, більшість садівників, навіть досвідчених, роблять низку стандартних помилок, які призводять до значного зниження врожайності. Розповідаємо про найпоширеніші з них.
Помилки під час вирощування смородини
Неправильний полив. Смородина категорично не переносить пересихання ґрунту. При нестачі вологи ви можете зіткнутися з такими проблемами як зниження темпів зростання, значне зниження врожайності, погіршення смакових характеристик плодів.

Втім, не варто думати, що протилежна ситуація хороша для смородини. Надлишок вологи призводить до інших наслідків – стигла смородина тріскається, а також підвищується ризик розвитку кореневої гнилі та великої кількості захворювань грибкової природи. Щоб уникнути неприємних наслідків, варто дотримуватись простих, але важливих правил.
Проводьте перший полив після середини травня. Саме в цей час чагарник демонструє найактивніше зростання. Другий полив варто проводити ближче до кінця червня, коли ягоди починають дозрівати. Третій полив проводимо після збирання врожаю. Завершальний полив дуже важливий для подальшого формування плодових бруньок на майбутній сезон.

Щоб отримувати якісний урожай, варто подбати і про систематичні поживні підгодівлі. Головна помилка багатьох садівників – ігнорувати цю потребу. До середини літа варто використовувати азотовмісні підживлення. Найкращою експерти називають аміачну селітру. На квадрат посадок потрібно витрачати близько 25 грамів добрива. Надалі потрібно використовувати добрива з високим вмістом фосфору та калію. Як ефективне добриво багато садівників використовують суперфосфат.