Ковбаса – класичний продукт не тільки на кожен день, але й на свята. Господині прикрашають новорічні столи гарно нарізаними м’ясними нарізками. Та чи задумувались ви, чому завжди ріжете цей продукт навскіс?
Звідки пішла ця традиція та чому саме так виконується нарізка – розбираємося в нашій статті.
Почнемо із жартівливої історії-легенди. Кажуть, що сталася вона з віденським м’ясником, який одного разу випадково нарізав ковбасу за прилавком свого магазину під кутом.
Зранку він встав з ліжка та помітив у своєму черевикові мишу, тому пішов на роботу лише в одному з них. Через те, що інша нога залишалася босою – мясник все ніяк не зміг зосередитись, тому й нарізав навскіс.
Однак виявилось, що таким чином продукт виглядав значно привабливіше, ніж просто порізаний на рівні скибки. З того часу в магазині почали нарізати ковбасу під кутом.
Звісно, не варто цю історію сприймати всерйоз, адже є й інша причина. Нарізка навскоси має технологічну необхідність.
Коли м’ясо проходить термічну обробку – його структура зазнає змін. Волокна продукту стають більш щільними та жорсткими. Нарізаючи ковбасу прямо, волокна чинитимуть опір. А у випадку нарізання під кутом мясо набагато легше порізати на окремі скибки. Також ковбаса зберігатиме свою форму і не розвалиться.
Експерти розповідають, що нарізка ковбасних виробів під 35-45 градусів має більшу площину, а тому зріз має більш привабливий вигляд.
Також в такий спосіб здається, ніби скибочки більші, ніж є насправді. Та й для бутерброду вистачить лише двох скибочок, нарізаних навскіс. В той час, як рівних знадобиться значно більше.