Вирощую густий та соковитий кріп: всього один секрет допоможе досягти такого результату. Правила догляду

Ну, що ж за город без кропу? Хтось примудряється отримати густий та соковитий кріп і в домашніх умовах, вирощуючи його на підвіконні. Зате на грядках він росте краще.

Якщо дотримуватися умов вирощування, які кріп просто обожнює, зелень обов’язково виросте пишна, ароматна і смачна. Сьогодні поговоримо про те, що найбільше любить кріп і які умови йому потрібні для активного та пишного зростання.

1. Кріп – дуже світлолюбна культура. Чим більше сонця, тим пишніша та густіша виростає зелень. Тому потрібно сіяти кріп на відкритих містечках із сонячного боку від високорослих культур. Там кущики відростають швидше, виростають густими та соковитими. Якщо кріп посадити на відкритій ділянці на самому сонці, кріп з більшою ймовірністю піде в парасольку і дасть насіння. Тому можна висадити його туди, де є легке затінення в денний час. Там кропу буде точно затишно. До речі, саме нестача світла найчастіше заважає отримати пишну зелень.

Експерти розкрили секрет: як виростити пишний та соковитий кріп
Експерти розкрили секрет: як виростити пишний та соковитий кріп

2. Кріп – величезний любитель вологи. Особливо важливо не забувати про регулярні поливи в тому випадку, якщо кріп посаджений на відкритому сонячному містечку. У спеку потрібно поливати грядку щодня. Так, кріп можна назвати дуже посухостійкою культурою, проте тільки в умовах регулярних поливів кріп виростає пишним. У сухому ґрунті він довше сходить, повільніше росте, виростає кволим, жовтим та жорстким. І знову ж таки з більшою часткою ймовірності піде в парасольку. Тому не лінуйтеся і намагайтеся поливати грядку з кропом частіше. Кріп це любить!

3. Що можна додати у воду в процесі поливу? Нашатирний спирт (1 чайна ложка на 1 л води). Кріп чудово відгукується на таке підживлення: активно росте і буквально розпушується, виростає соковитим і насичено зеленим. Але намагайтеся не зловживати таким підживленням: поливайте кріп нашатирем через 10 днів після появи сходів і ще раз через 7-10 днів.

4. Якщо говорити про ґрунт, то кріп дуже любить пухкий і легкий ґрунт. Тому ґрунт корисно розбавляти торфом, перегноєм, тирсою, що перепріла. З піском потрібно бути акуратнішим: у піщаному ґрунті волога затримується погано, а значить кріп доведеться поливати набагато частіше. Інакше він виросте рідким та жовтим. І другий момент із приводу ґрунту: кріп любить ґрунт із нейтральною кислотністю. Тільки в ній він виростає зеленим, пишним та соковитим. Якщо кислотність знижена або підвищена, кріп червонітиме і жовтітиме, буде не такий смачний і ароматний.

5. Кріп дуже любить свободу. Тому обов’язково кріп потрібно проріджувати. Як то кажуть, краще менше, та краще. Чим вільніше буде посаджений кріп, тим більше світла, вологи та живлення дістанеться кожному. А як ми вже з’ясували, кріп саме це й любить!

Популярне

Подібні новини