Ось навіщо я саджу огірки серед помідорів: такий метод економить землю, працю і час на догляд та вирощування

У сучасному садівництві все більше садівників обирають стратегію спільного вирощування огірків із помідорами. Цей підхід, який відповідає екологічним і економічним принципам, має кілька переваг.

Однією з основних переваг є ефективне використання грядки. Помідори зазвичай ростуть вертикально, високо піднімаючись над землею, тоді як огірки розповзаються горизонтально. Ця комбінація дозволяє економити простір та оптимізувати використання грядки, забезпечуючи максимальний врожай на невеликій площі. Крім того, спільне вирощування огірків із помідорами сприяє економії часу та зусиль садівника. Огірки і помідори вимагають схожого догляду та обробки, так що їхнє одночасне вирощування дозволяє оптимізувати процеси поливу, внесення добрив та боротьби з шкідниками.

Зазначимо також, що таке сусідство культур має певні екологічні переваги. Огірки і помідори взаємодіють між собою, створюючи сприятливе середовище для взаємного росту та захисту від хвороб та шкідників. Саджати  потрібно 5-7 кущиків огірків серед помідорів. Плодів багато, вистачає на їжу та на заготівлю. А найголовніше – ці огірки не хворіють на борошнисту росу, стоять зелені і плодоносять до заморозків. У міру зростання ліан потрібно направити по шпагату нагору, на перекладину.

Садівники розповіли, навіщо саджати огірки серед помідорів
Садівники розповіли, навіщо саджати огірки серед помідорів

До огірків, саджаємо низькорослі помідори, а решта всі високі. Сорти огірків різні: Зозуля, Клавдія, Корнішони та інші самозапильні. Помідори теж плодоносять добре, червоніють на корені, і навіть якщо іноді виходять густо посадженими, їх все одно дуже багато. Ґрунт не потрібно рихлити, краще мульчувати після поливу. Мульчу з трави, потрібно посушити, дати їй перепріти та присипати перегноєм. У чому інтерес вирощування огірків у такий спосіб? По-перше, економляться земля, праця, час, йде одночасно догляд за огірками та помідорами. По-друге, помідори захищають огірки від вірусів своїми фітонцидами, від спеки та сонячних опіків своєю кроною. При постійному провітрюванні теплиці помідори знижують протяг, внаслідок чого огірки їм вдячні. Тим більше, що провітрюватись теплиця має цілодобово. Вирощування у такий спосіб є ефективним та вигідним.

14 днів з Анітою Луценко:  Меню+Спорт

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини