У сусідки картопля росте як “на дріжджах”: дієві поради, які збільшують врожай. Отримаємо по 2 відра з куща

Ви хочете отримувати по два відра картоплі з одного куща? Така врожайність - зовсім не вигадка, а реальна практика. Досягти подібних результатів зовсім не складно. Потрібно лише дотримуватися правил.

Грядки важливо не тільки скопати

Для картоплі особливо важливою є її підземна частина. А щоб коріння добре розвивалося, їм потрібен ґрунт із правильною структурою. Так, скопування розпушує землю, але цього мало. Правильний ґрунт повинен мати кілька важливих якостей: бути пухким і не створювати перешкод у розвитку коренів, добре пропускати повітря, а також утримувати вологу. Такі характеристики легко можна отримати, перекопавши грядки із сіном.

Не зайвим буде додати перегній чи компост. А потім грядки на кілька тижнів слід засадити сидератами. Одна лише ця процедура збільшить урожай. Ось тільки виконувати її найкраще восени, щоб солома встигла розкластися. На ґрунтах із підвищеною вологістю необхідно робити високі грядки. А на сухих ґрунтах, навпаки, низькі.

Картоплю теж мульчують!

Великим бульбам не налитися без вологи. А в сильну літню спеку земля її дуже швидко втрачатиме. Мульча допоможе уникнути цієї проблеми, а також скоротить кількість поливів і позбавить від утворення щільної земляної кірки. Для мульчування картоплі чудово підійде звичайна солома. Також можна використовувати тирсу, плівку, скошену траву або пухкий торф. Тільки спершу грядки важливо удобрити і підгорнути, і потім уже можна вкривати. Якщо літо видалося дощовим, то застосування мульчі краще утриматися. А інакше під нею може завестись гнилизна.

Городники розкрили секрет: як отримати великий врожай картоплі
Городники розкрили секрет: як отримати великий врожай картоплі

Правильний полив – головна запорука успіху

Чомусь деякі дачники вважають зайвим поливати картоплю. Звичайно, якщо раз на два тижні йде дощ, то поливом можна знехтувати. Але така щедрість від природи буває далеко не завжди. Тому поливати картоплю все ж таки варто. Роблять це зазвичай не менше трьох разів за сезон: після появи паростків, на початку цвітіння та після нього. А на кожен кущ має припадати не менше трьох літрів води. Навіть агрофірми не нехтують поливом!

Головний секрет – добрий заряд добрив

Для формування добрих і міцних бульб рослині потрібні мінерали. У садовій землі їх, як правило, не надто багато. Тому наші грядки потрібно удобрювати. Під час посадки додайте в лунки трохи нітроамофоски. Це базове та дуже важливе добриво для картоплі. Нітроамофоска містить азот, фосфор і калій, які допоможуть пуститися в зріст і набрати більше сил. Для підживлення відмінно підходить настій із кропиви. Він має велику кількість корисних властивостей і неймовірно багатий на вітаміни. Удобрювати їм слід із розрахунку 1 літр на 1 кущ.

Ще одне – важливе для картоплі добрива – фосфор. Він допомагає бульбам розвиватися, насичуватись крохмалем, а також покращить їх смак. Для цих цілей відмінно підійде фосфоритне борошно або суперфосфат. Підживлення проводиться за місяць до збирання врожаю. А добриво замішується з розрахунку 20 г на відро води. Після замішування обов’язково дайте розчину настоятися не менше доби і проведіть позакореневе підживлення.

Популярне

Подібні новини