Як зробити так, щоб отримати насолоду від клопоту по догляду за ділянкою і водночас щоб вистачило сили на спілкування з родиною та друзями, на інші хобі, на турботу про здоров’я.
Як же оптимізувати свою роботу, для того, щоб досягти оптимального балансу між роботою та відпочинком?

Перше.
Як кажуть: “Знання то є сила”. Читайте багато літератури, порад досвідчених городників та використовуйте їх на практиці.
Друге.
Якщо можете собі дозволити, то придбайте помічників: газонокосарки, тримери й мотокоси, культиватори, електропили, обприскувачі та снігоприбиральні машини.
Важливо також не тільки придбати якісні інструменти: лопати, вила, граблі, сапки, секатори, а й тримати їх у доброму стані – справними, змащеними, наточеними.

Третє.
Своєчасно викорчовуйте з корінням бур’яни, щоб не доводилось робити рутинну роботу зайвого разу. Обприскуйте його ефективними хімічними засобами боротьби, дотримуючись інструкції.
Четверте.
Купуйте посадковий матеріал у перевірених продавців. Пам’ятайте: “Скупий платить двічі”. Але й витрачатися на те, що можете цілком зробити самі та ще й при цьому подбати про екологію, теж не слід. Зробити, а потім періодично поповнювати компостну яму – не складно. Зробити зелене добриво для рослин – теж.
На сам кінець радимо вам продумувати свої дії наступним чином: роботу, що вам доведеться зробити, розділіть спочатку на мінімальні складові. Далі визначте, що не можна відкладати, а що не потребує моментального реагування, які ресурси ви маєте, а чого критично не вистачає й таке інше. Так поступово та покроково йдіть від малого до великого.
А ще, не соромтеся звертатися за допомогою до близьких, бо спільна праця завжди поєднує.