Внесення добрив у ґрунт є обов’язковою умовою агротехніки будь-якої овочевої культури. За весь вегетаційний період на різних етапах розвитку рослини потребують різних мікроелементів. Якщо ви не готували грядку з осені, то якість весняної землі не відповідатиме всім вимогам культури, що позначиться на врожаї.
Основним компонентом живлення цибулі є азот. Саме цей елемент відповідає за якість зеленої маси. Для стимуляції зростання після посадки вноситься азот. Для зміцнення імунітету необхідний калій. Для зростання та формування коренеплоду потрібен фосфор.
Вносимо добрива: коли та чим годувати?
Щоб виростити великі і здорові ріпки цибулі, треба ретельно готувати грядку перед посадкою. Малородючі землі рясно удобрюються органікою та мінеральними складами, після чого перекопуються. За потреби розпушують піском або торфом, а надто пухку землю доводять до раціональної якості глиною. Якщо грядку підготувати за всіма правилами восени, то навесні удобрювати ґрунт не потрібно. У цьому випадку дотримуйтесь наступного графіка підживлення:
- при появі перших сходів внесіть азотовмісні склади;
- для формування ріпки, коли зелень складатиметься з 3-4 пір’їн, внесіть фосфор;
- для росту та розвитку коренеплоду підгодуйте цибулю калієм.
Які добрива використати?
При підживленні цибулі обов’язково чергувати органічні добрива з мінеральними. З органіки найкращими компонентами будуть:
- перепрілий гній;
- розведений пташиний послід;
- перегній та компост;
- деревний попел.
Багато городників вважають за краще використовувати при вирощуванні цибулі натуральні компоненти та керуються народними порадами. Які підживлення підійдуть:
- настій із скошеної трави;
- розведений нашатирний спирт;
- дріжджі.
Існують і спеціальні адаптовані для посадок цибулин добрива. Вони продаються у вигляді готових порошків та рідин у магазинах.