Аби гарантовано отримати щедрий врожай, важливо враховувати не лише сівозміну, але й освітленість ділянки. Найчастіше городники намагаються висадити всі овочі на відкритому сонці. А що ж тоді робити з тими грядками, які знаходяться у затінку? Для них також знайдуться кандидати, адже не всі люблять пряме сонячне проміння.
Рослини, які ростуть у затінку
Хрін – трав’яниста рослина, яка має висоту до півтора метра, а, що найголовніше, може прекрасно рости та розвиватись у тіні. Навіть у таких умовах рослина буде давати велике листя та чудово нарощувати підземну кореневу систему. До слова, саме підземна частина рослини найчастіше використовується як приправа.
Листя також часто використовують для приготування маринадів і солінь. А ось щавель у затінку має здатність наростити соковитіші та ніжніші на смак листки, з яких можна вдало приготувати літні супи та пиріжки.
Багаторічні представники цибулі також невибагливі та стійкі до відсутності сонця. Багато місця на ділянці вони займати не будуть, втім можуть чудово урізноманітнити літній раціон. Особливо важливо це рано навесні. Коли немає жодних рослин, цибулі навіть у затінку вже буде достатньо.
Різноманітні ароматні приправи та рослини, які використовують у кулінарії для приготування з них приправ, теж можна вирощувати на ділянках, де сонце буває в мінімальній кількості. Кінза, селера, петрушка, естрагон і навіть чебрець чудово ростуть у доволі “стиснутих” умовах – у затінку й на ґрунтах, які важко назвати родючими.