Єдиний мікроелемент, якого перець сильно потребує – це калій. Навіть фосфор для солодкості майже не потрібний, тому монофосфат калію вносити немає сенсу – лише активний калій.
Найкращим рішенням у такій фазі розвитку куща буде деревна зола. Можна просто притрусити золою землю навколо куща, приблизно по склянці на квадратний метр, або ж розвести склянку золи в відрі води і полити під кущі по 1-2 літри.
Вносимо таке підживлення раз на два тижні і не переживаємо. Дефіцит вологи для перцю може спровокувати появу вершинної гнилі, особливо якщо у теплиці стоїть спека. Захворювання прогресуватиме при нестачі калію у рослини.
Занадто буйне зростання рослини може викликати опадіння бутонів та самих перчиків. Це відбувається через зниження вологості повітря та недостатній полив. Якщо перець виростає з тонкими стінками, значить поливати потрібно було набагато рясніше.
Чим підгодувати перчики під час плодоношення, коли весь кущ у плодах і деякі вже почали червоніти? У цій фазі обов’язково вносимо кальцій, щоб уникнути вершинної гнилі.
Для цього кращими народними та нешкідливими підживленнями будуть звичайна крейда або яєчна шкаралупа.
Беремо одну склянку яєчної шкаралупи або склянку крейди, і додаємо туди близько половини склянки столового оцту. Все буде шипіти і вирувати, тому ємність потрібно взяти більше по об’єму. Суміш настоюємо протягом 12 годин, щоб карбонат кальцію став ацетатом кальцію і зміг розчинитись у воді.
І після цього розводимо суміш на відро води та поливаємо перчики по одному літру. Таке підживлення робимо раз на два тижні. Плюс паралельно продовжуємо підгодовувати кущі деревною золою, і наприкінці сезону врожай буде фантастичним. А щоб плоди були солодші, можна один раз обприскати слабосольовим розчином.