Калину любить не так багато людей, хоча про її цінність знають далеко не всі. Розповідаємо про переваги та недоліки такого чагарнику, а також вирішуємо – чи варто її все-таки висаджувати.
Переваги та недоліки калини
Цілющі властивості – перша перевага рослини. Калина є ідеальним сечогінним засобом, а тому є незамінною при застуді та інших інфекціях. Вона швидко виводить рідину з організму, допомагає позбутись від токсинів.
Крім того, в ягодах цього чагарнику багато вітамінів С, К, А, Р, Е. Також рослина є буквально джерелом мінеральних речовин, серед яких і фосфор, і магній, і залізо, і мідь, і ще багато інших корисних речовин.
Ще однією перевагою калини є той факт, що вона швидко росте, а тому її рекомендують для нових ділянок. Якщо вам дісталось кілька соток пустої землі, то хочеться його швидко обжити. Яблуні та груші, наприклад, будуть рости довго та повільно.
А ось калина за одне тільки літо зможе вирости на метр. Через два роки у вас на ділянці буде рости повноцінний кущ, який, до слова, швидше за своїх “родичів” почне давати врожай – всього через два роки ви зможете збирати плоди й не доведеться чекати 4-5 років.
Серед недоліків калини – те, що вона займає місце. Одвічна проблема всіх власників невеликих ділянок полягає в тому, що у них нічого не поміщається. Куди ж калину садити? І правда, знайти місце для неї важко, але завжди можливо.
Калина здатна рости на будь-яких ґрунтах. Крім того, чагарник дуже просто формується, а тому ви можете надати йому будь-якої форми, яку тільки вам захочеться.