З борошнистою росою хоча б раз у житті доводилось зіткнутись кожному городнику. Таке захворювання швидко розвивається та розповсюджується, а тому зволікати з обробкою експерти не радять. Постраждалі від борошнистої роси рослини можуть заразити й інші.
Виникненню борошнистої роси сприяє тепла погода та слабкий імунітет у рослини. Часто хвороба вражає ті культури, посадки яких занадто загущені, а ось самі рослини перегодовані азотом. До причин також можна віднести нестачу сонячного світла та ураження рослин попелицею.
Як боротись із борошнистою росою
Запобігти захворюванню можна обробками бордоською рідиною та мідним купоросом. Такі профілактичні заходи краще проводити восени або ж рано навесні. За словами експертів, так вдасться попередити появу борошнистої роси.
Якщо вам потрібно провести обробку не для профілактики, а для того, аби вилікувати рослини від хвороби, що вже прогресує, то можете спробувати використати один ефективний народний засіб. Він створений саме для боротьби з борошнистою росою та перевірений роками.
Чудового результату вдасться досягти обприскуванням рослин, які хворіють на борошнисту росу, розчином кальцинованої соди у кількості 2 столові ложки або харчової соди у кількості 4 столові ложки на 10 літрів води. У цей розчин краще додати 100 грамів розчиненого господарського мила.
Борошнисту росу також можна перемогти концентрованим розчином із золи. Для приготування засобу для лікування потрібно 3 кілограми золи залити 10 літрами гарячої води. Настоюйте добу, а після процідіть і обробіть листя з усіх боків.