Ось чому мої фруктові дерева дають поганий врожай: список рослин, яких вважають не найкращими сусідами

Деякі види рослин краще не садити біля плодових дерев, якщо ви хочете отримати хороший врожай. Сьогодні ви дізнаєтеся, що краще не садити на одній ділянці.

Розміщення фруктових дерев у саду потребує уважного підходу до вибору сусідів, оскільки деякі рослини можуть негативно впливати на ріст і здоров’я дерев. Є кілька причин, чому певні рослини не є найкращими сусідами для фруктових дерев.

Деякі з них можуть конкурувати за поживні речовини, воду або сонячне світло, тоді як інші можуть виділяти хімічні речовини, які пригнічують ріст сусідніх рослин або приваблюють шкідників і хвороби. Редакція сайту Добрі новини зʼясувала, що це за рослини.

Наприклад, волоський горіх виділяє юглон, токсичну для багатьох рослин речовину, що пригнічує ріст багатьох видів фруктових дерев. Томати та картопля можуть приваблювати спільних шкідників і хвороби, такі як фітофтороз, що може поширюватися на яблуні та інші фруктові дерева. Малина, хоча й дає смачні ягоди, може конкурувати з фруктовими деревами за поживні речовини і воду, особливо якщо розміщена занадто близько.

Що не варто садити на одній ділянці з плодовими деревами
Що не варто садити на одній ділянці з плодовими деревами

Соняшники, незважаючи на свою красу, виділяють алелопатичні хімікати, які можуть пригнічувати ріст деяких фруктових дерев. Береза та інші великі дерева можуть створювати занадто багато тіні і конкурувати за воду, що негативно впливає на ріст і плодоношення фруктових дерев. Також слід уникати висаджування трав’янистих рослин, які можуть конкурувати з фруктовими деревами за ті ж самі ресурси, наприклад, конюшини або деякі види багаторічних квітів. Правильний вибір сусідів допоможе забезпечити здоровий ріст і гарне плодоношення фруктових дерев, тому варто ретельно планувати розміщення рослин у саду.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини