Купую за раз по 5 пачок соди, вистачає на 2 дні: тепер моя дача б’є рекорди за кількістю та якістю врожаю

Ви знали, що проста звичайна сода може стати гарним помічником на городі? Про всі переваги засобу та нюанси його використання розповідаємо у новому матеріалі.

Сода, або бікарбонат натрію, є не тільки незамінним кухонним помічником, але й корисним засобом для догляду за ґрунтом і рослинами. Використання цього кухонного засобу для підживлення ґрунту та профілактики хвороб рослин набуває все більшої популярності серед дачників. Судячи з дискусій на форумах, це пояснюється її екологічністю та ефективністю.

По-перше, речовина є потужним дезінфікуючим засобом, здатним боротися з грибковими захворюваннями, що часто уражають поверхні листя та пагони культурних рослин. Грибкові інфекції, такі як борошниста роса чи сіра гниль, можуть серйозно пошкодити рослини та знизити їх урожайність. Для профілактики таких захворювань рекомендується розпилювати розчин соди, приготовлений із розрахунку 5 грамів на 10 літрів води. Такий розчин ефективно знищує спори і не завдає шкоди рослинам.

Як використовувати соду в господарстві
Городник пояснив, як правильно використовувати соду для підживлення ґрунту

По-друге, сода підвищує цукристість плодів під час їх дозрівання. Це досягається завдяки зміні рівня pH ґрунту, що покращує засвоєння мікроелементів. Підвищений рівень кислотності робить землю більш придатною для поглинання корисних речовин, таких як калій, магній та кальцій. Як результат, плоди томатів, винограду та інших рослин стають солодшими та смачнішими.

Сода також використовується для боротьби з гусеницями та личинками жуків, які можуть завдати значної шкоди рослинам. Для цього карбонат натрію змішують з борошном у рівних пропорціях і розводять водою, отримуючи розчин, яким обприскують поверхню рослин.

Городники розповіли про способи використання соди на городі
Городник пояснив, як правильно використовувати соду для підживлення ґрунту

Гусениці не переносять содовий смак і швидко залишають такі рослини. Наприклад, капустяні листи, оброблені таким розчином, стають не цікаві шкідникам, що дозволяє уникнути застосування хімічних інсектицидів і зберегти екологічну чистоту врожаю.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини