Хитрість діда, який пропрацював агрономом 38 років: 5 помилок при вирощуванні картоплі, які зменшують врожай

Вирощування картоплі потребує багато часу та уваги і нерідко дачники припускаються найпопулярніших помилок, які заважають отримати багатий врожай.

Вирощування картоплі вимагає дотримання певних правил, і навіть незначні помилки можуть суттєво зменшити врожай. Першою поширеною помилкою є неправильний вибір посадкового матеріалу. Використання дрібних або уражених хворобами бульб призводить до слабких рослин, що не здатні дати хороший врожай. Варто вибирати здорові, середнього розміру бульби, бажано сертифіковані та адаптовані до вашого регіону.

Другою помилкою є недостатнє внесення добрив або їхня неправильна пропорція. Картопля потребує значної кількості поживних речовин, особливо азоту, калію і фосфору. Відсутність збалансованого підживлення призводить до погіршення росту та зменшення кількості і якості бульб. Важливо дотримуватися рекомендацій щодо внесення добрив та проводити аналіз ґрунту перед посадкою.

Третьою помилкою є недотримання сівозміни. Вирощування картоплі на одному і тому ж місці щороку сприяє накопиченню хвороб і шкідників у ґрунті, що значно зменшує врожай. Картоплю варто висаджувати на одному полі не частіше ніж раз на три-чотири роки, чергуючи з іншими культурами.

5 помилок під час вирощування картоплі
5 помилок під час вирощування картоплі

Четвертою помилкою є неправильне поливання. Надмірне зволоження або, навпаки, нестача води негативно впливають на ріст і розвиток картоплі. Поливати потрібно регулярно, особливо під час формування бульб, але уникати застою води, щоб не викликати гниль кореневої системи.

П’ятою помилкою є недостатній контроль за бур’янами. Бур’яни конкурують з картоплею за вологу, поживні речовини та світло, що призводить до зниження врожайності. Регулярне прополювання та використання мульчування допоможуть зменшити кількість бур’янів і покращити умови для росту картоплі.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини