Виростила ароматні та великі гриби просто у себе на підвіконні: такої смакоти не купиш навіть в супермаркеті

Домашнє вирощування грибів – це не тільки можливість отримати свіжі і корисні продукти, але й захоплююче хобі, що дозволяє дізнатися більше про біологію цих дивовижних організмів.

Кожній господині хочеться зекономити там, де це можливо і вирощування продуктів вдома – один з таких варіантів. Ні для кого не секрет, що гриби – один з таких продуктів, який запросто вирощується на власному підвіконні. Редакція сайту Добрі новини зʼясувала, як це зробити.

Для початку необхідно обрати відповідний вид грибів, який буде добре рости в умовах вашого приміщення. Найпопулярнішими для домашнього вирощування є шампіньйони та гливи. Важливо правильно підготувати субстрат, який може складатися з соломи, тирси або спеціальних грибних блоків, придбаних у магазині. Субстрат необхідно обробити термічно, щоб знищити всі можливі патогени та шкідників.

Після цього субстрат засівається міцелієм обраного виду грибів і розміщується в темному і прохолодному місці. Температура в приміщенні повинна підтримуватися на рівні 20-25 градусів Цельсія, а вологість повинна бути високою, близько 85-90%. Для цього субстрат регулярно зволожують, але не допускають надмірного зволоження, щоб уникнути появи цвілі.

Як виростити гриби на власному підвіконні
Як виростити гриби на власному підвіконні

Через кілька тижнів після засівання міцелію починається період плодоношення. У цей час гриби потребують більше світла, тому їх можна перенести в приміщення з розсіяним природним освітленням або використовувати штучне освітлення. Важливо стежити за вологістю повітря і субстрату, регулярно провітрювати приміщення, щоб забезпечити доступ свіжого повітря.

Збирати гриби необхідно обережно, щоб не пошкодити міцелій. Шампіньйони зрізають біля основи, а гливи обережно викручують. Після першої хвилі плодоношення субстрат потребує невеликого відпочинку, а потім можна очікувати наступні хвилі росту грибів. Важливо дотримуватися всіх умов та рекомендацій, щоб отримати багатий і здоровий врожай.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини