Не могла прибрати цей бур’ян, але ось що порадила сусідка: вивела кульбаби з городу і зробила з них добриво

Кульбаби на городі – це поширена проблема, яка може завдати клопоту садівникам. Вони беруться з насіння, яке поширюється повітрям, а також завдяки глибокій кореневій системі.

Щоб позбутися кульбаб на городі, можна використовувати кілька методів. Важливо викопувати рослини разом з коренем, оскільки навіть маленька частина кореня, залишена в землі, може дати новий пагін. Використовуйте спеціальний інструмент для видалення бур’янів, який допоможе витягти корінь повністю.

Покривання ґрунту шаром органічної або неорганічної мульчі не тільки допомагає утримувати вологу, але й перешкоджає проростанню насіння кульбаб. Це створює несприятливі умови для їхнього розвитку. Якщо проблема з кульбабами є дуже серйозною, можна використовувати гербіциди, але цей метод слід застосовувати з обережністю, щоб не пошкодити корисні рослини. Вибирайте селективні гербіциди, які призначені саме для боротьби з широколистими бур’янами.

Використання оцту або солі як природних гербіцидів може бути ефективним. Однак слід пам’ятати, що ці речовини можуть змінити хімічний склад ґрунту, тому їх слід застосовувати точково, безпосередньо на рослину. Хорошим варіантом після видалення кульбаб з ділянки є приготування добрива для інших рослин.

Дачники розповіли, як позбутися кульбаб на городі і зробити з них добриво
Дачники розповіли, як позбутися кульбаб на городі і зробити з них добриво

Наріжте зібрані частини кульбаб на дрібні шматочки. Це допоможе пришвидшити процес ферментації та екстракції поживних речовин. Помістіть нарізані кульбаби у великий контейнер (бажано з кришкою). Наповніть його водою в пропорції приблизно 1 частина кульбаб на 10 частин води. Накрийте контейнер кришкою і залиште його на сонці на 1-2 тижні для ферментації. Час від часу помішуйте суміш для кращої аерації.

Після закінчення ферментації процідіть суміш через сито або марлю, щоб видалити тверді залишки рослин. Ви отримаєте рідке добриво, багате на поживні речовини. Розведіть отримане рідке добриво водою у співвідношенні 1:10 (1 частина добрива на 10 частин води). Поливайте цим розчином рослини на городі один раз на тиждень. Це допоможе покращити ріст та розвиток ваших культур.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини