Провела експеримент і орхідея обдарувала свіжими квітконосами: росте, як трава, а роботи — кіт наплакав

Орхідея — найчарівніша рослина, яку тільки можна виростити вдома. Проте, що робити, коли вона капризує і не хоче давати нові квітконоси? Є дуже цікаве рішення.

Часто буває так, що куплена або подарована орхідея квітне 1 сезон, а потім неначе завмирає. Ви точно таке бачили і ось, щоб рослина знову потішила вас вродою потрібно зробити з нею кілька нескладних маніпуляцій. Але давайте спершу розберемося, що таке квітконос та як його виплекати.

Квітконос орхідеї – це частина рослини, на якій утворюються бутони. Він виглядає як тонке довге стебло, що виростає з основи рослини або між листям. Існує кілька причин, чому рослина може не випускати квітконос довгий час.

Як врятувати орхідею, коли вона засихає
Квітникар розповів, як простимулювати появу квітконосів орхідеї кригою

Перш за все, це може бути недостатнє освітлення. Орхідеї потребують багато світла, щоб цвісти. Якщо рослина стоїть у темному кутку, вона може просто не мати енергії для формування квітконосів. Також неправильно організований полив може стресувати зелену улюбленицю, що вплине на її здатність випускати квітконоси. Крім того, невідповідна температура є важливим фактором. Ще одна причина може бути у браку поживних речовин. Нестача важливих елементів, таких як фосфор і калій, може призвести до відсутності цвітіння.

Щоб стимулювати цвітіння, іноді орхідеям необхідно створити стресові умови. Один з методів – це використання льоду. Для цього виберіть правильний час, найкраще застосовувати цей метод вранці або ввечері, коли температура ще не надто висока. Покладіть кубики льоду на поверхню ґрунту під листям орхідеї, але важливо розмістити кригу так, щоб вона не контактувала безпосередньо з листям, адже такі примочки можуть призвести до гниття листя.

Квітникар розповів, як простимулювати появу квітконосів орхідеї кригою

Перші результати можна побачити вже за 2 тижні.

Окрім використання льоду, є й інші методи, які можуть стимулювати цвітіння орхідеї. Одним з таких методів є застосування янтарної кислоти. Ця речовина є природним стимулятором росту. Розчиніть таблетку янтарної кислоти в літрі води і полийте орхідею. Це допоможе зміцнити кореневу систему та стимулювати цвітіння.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини