Все виявилося простіше, ніж 2+2: свекруха розповіла, як доглядати за кущами полуниці в період липня-серпня

Догляд за кущами полуниці в липні-серпні є важливою складовою для забезпечення їх здоров'я і продуктивності в наступному сезоні, про що знає ледь не кожен дачник.

Влітку полуниця потребує регулярного поливу, особливо під час сухих періодів. Поливайте кущі рано вранці або пізно ввечері, щоб уникнути випаровування води. Використовуйте крапельний полив або поливайте під корінь, щоб запобігти намоканню листя, що може призвести до розвитку грибкових захворювань.

Мульча допомагає утримувати вологу в ґрунті, зменшує ріст бур’янів і захищає корені рослин від перегріву. Використовуйте органічну мульчу, таку як солома, скошена трава або торф. Розкладіть шар мульчі товщиною 5-10 см навколо кущів полуниці. Видаліть старі та пошкоджені листки, щоб покращити циркуляцію повітря і запобігти поширенню хвороб. Також обріжте відцвілі квітконоси і вуса, які не потрібні для розмноження. Це допоможе направити енергію рослини на розвиток кореневої системи і підготовку до зимівлі.

Як правильно доглядати за полуницею в липні-серпні
Як правильно доглядати за полуницею в липні-серпні

В серпні підгодуйте полуницю органічними або мінеральними добривами, багатими на фосфор і калій. Це сприятиме зміцненню кореневої системи і закладанню квіткових бруньок на наступний рік. Уникайте надмірного використання азотних добрив, оскільки вони можуть стимулювати ріст зеленої маси на шкоду плодоносінню. Регулярно оглядайте кущі на наявність ознак хвороб і шкідників. У разі виявлення проблем, використовуйте відповідні засоби для боротьби з ними. Використовуйте органічні методи, такі як настої трав, або біологічні препарати для захисту рослин.

В кінці серпня почніть готувати полуницю до зимівлі. Забезпечте кущам достатньо вологи перед настанням холодів. Після перших заморозків обріжте всі залишки листя і квітконосів. Накрийте кущі мульчею або агроволокном для захисту від морозів.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини