Сусідка хапається за голову, бо помідори потріскалися: що робити з такими томатами при дозріванні? Варіант є

Літо, спека і всі помідори у тріщинах... Кого ж це може порадувати, а головне, як уникнути розтріскування врожаю? Дізнайтеся про це у матеріалі.

Тріскання томатів є розповсюдженою проблемою, яка може завдати значної шкоди як зовнішньому вигляду плодів, так і їхній якості. Причини цього явища досить прості, проте вимагають певного розуміння та уваги, щоб уникнути негативних наслідків.

Однією з основних причин тріскання помідорів є нерівномірне зволоження ґрунту. Раптові зміни вологості можуть виникати через нерегулярні поливи або надмірні дощі після періоду засухи. У таких умовах кущі активно поглинають воду, що призводить до різкого збільшення їх об’єму. Шкірка плода не встигає адаптуватися до такого швидкого зростання, що й призводить до появи тріщин.

Помідори, баклажани, врожай
Експерти розповіли, що робити, коли тріскаються томати

Тріскання томатів може бути небезпечним з декількох причин. По-перше, через “ранки” на поверхні плода легко проникають збудники різних хвороб, що може призвести до гниття та значного зниження врожаю. По-друге, пошкоджений врожай має значно менший термін зберігання і менш привабливий зовнішній вигляд, що може стати проблемою для тих, хто вирощує їх на продаж.

Щоб уникнути тріскання томатів, потрібно забезпечити стабільний режим зволоження. Одним з ключових аспектів є підтримання оптимальної вологості ґрунту, особливо у період дозрівання плодів. Для цього необхідно періодично перевіряти вологість ґрунту. Викопайте на грядці невелику лунку глибиною 8-10 см, візьміть грудочку землі та стисніть її в руці.

Експерти порадили ефективне добриво для помідорів, яке потрібно вносити у другій половині липня
Експерти розповіли, що робити, коли тріскаються томати

Оптимальна вологість досягається тоді, коли грудочка розсипається на невеликі фрагменти. Якщо ґрунт стискається в щільну грудочку, це свідчить про надмірне зволоження, а якщо висипається крізь пальці — земля пересушена і потребує поливу.

Поливати томати слід під корінь, уникаючи потрапляння води на листя та плоди. Ідеальним рішенням є використання крапельного поливу, який забезпечує рівномірне зволоження ґрунту та мінімізує ризик перезволоження

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини