У кабачків часто можуть рости одні пустоцвіти – коли немає жіночих квіточок, а тільки чоловічі. Нерідко у травні можуть довго стояти заморозки, а тому немає можливості висадити розсаду правильно та у потрібний момент. Тому вона застоюється та переростає, що природно підвищує ризики отримати багато пустоцвітів.
Як доглядати за кабачками у липні
Крім того, причиною поганої врожайності може бути той факт, що розсаду ви висадили занадто рано, а в холодному ґрунті вона почувається погано. Ще одна причина низької врожайності полягає у неправильно обраному місці під розсаду. Річ у тім, що кабачки полюбляють сонце, а тому затінок може призвести до некоректного формування зав’язей.
Незалежно від причини, але на початку липня вам потрібно простимулювати рослини так, аби на них з’являлись і жіночі, і чоловічі квіточки. Ба більше, потрібно проконтролювати не лише появу, але й розвиток і формування плодів. Погодні умови можуть стати причиною того, що зав’язі плодів слабкі та слабкі до хвороб і шкідників. Якщо комах-запилювачів немає, ви можете виконати запилення самі.
Спочатку зірвіть чоловічу квітку та розкрийте її. Всередині знайдете стовпчик із тичинками. Ними потрібно провести по маточці у жіночій квітці. Ще один спосіб, аби не відривати квітку – візьміть м’який пензлик і проведіть спочатку всередині однієї квітки, а потім всередині іншої.
Немає сенсу запилювати кабачки, якщо у вас немає жіночих квіточок. Для стимулювання рослини потрібно підгодувати її натуральними або комплексними мінеральними добривами. Крім того, проведіть обробку по листку за допомогою мікроелементів – також придбаних у спеціалізованому магазині.