Наприкінці липня та на початку серпня капуста інтенсивно формує качани та нарощує масу плода. У цей час потрібно дотримуватися чітких правил догляду, щоб качан правильно сформувався, не містив нітратів і не був пошкоджений шкідниками та хворобами. Насамперед пам’ятайте, що обривати листя капусти, якщо вони не відпадають самі, не можна! Кожен вручну видалений лист зменшує масу майбутнього качана.
Обов’язково підгорніть кожну рослину і один раз наприкінці липня – початку серпня присипте деревною золою. По одній столовій ложці під корінь буде достатньо. Це підживить рослину необхідними калієм та фосфором. Також не забувайте прополювати бур’яни і розпушувати ґрунт у міжряддях, щоб усі необхідні мікроелементи потрапили до рослини, а також для насичення ґрунту киснем.
Необхідно продовжувати поливати капусту, навіть у серпні, коли починається формування качана. Капуста потребує як мінімум 6-7 літрів води на тиждень, які можна розподілити на два поливи. Недостатній полив призведе до того, що качани будуть погано набирати масу і залишаться дрібними та несмачними.
Також обов’язково підгодовуйте капусту нітрофоскою ближче до середини місяця. Розведіть одну столову ложку нітрофоски на відро води – у такій дозі рослина не зазнає шкоди, а коріння та листя отримають необхідне живлення.
І останнє: обов’язково користуйтеся народними засобами або біопрепаратами для боротьби зі шкідниками. У цей час гусениці, слимаки, капустяні блішки та інші шкідники особливо активні. Для боротьби з ними можна використовувати розчин з молоком, сироваткою, золою або купити спеціальні препарати у садівничому магазині.