Якщо огірочки наростають жовтими у формі груші, значить, кущам катастрофічно не вистачає калію. Огірки дуже вимогливі до цього макроелементу, який відповідає за розмір та смак плодів.
У фазі плодоношення допускати його дефіциту категорично не можна. Для поповнення дефіциту необхідно підгодувати кущ настоєм із деревної золи або ж дати мінеральну підгодівлю.
Розводимо у відрі води 20 г сульфату калію для поливу, або ж 8 г сірчанокислого калію на відро для обприскування.
Якщо огірочки ростуть пухкими, мають вузьку плодоніжку знизу і більше схожі на моркву, значить, у дефіциті азот. Сильно перегодовувати азотом у цій фазі зростання не варто – його потрібно зовсім небагато. В іншому випадку будуть наростати нове листя і пагони, а плоди залишаться дрібними.
Підживіть рослину настоєм коров’яку у пропорції один до десяти, або ж обприскайте сечовиною – розведіть п’ять грамів на відро води.
Через різкі перепади температури огірки можуть рости у формі пісочного годинника. Щоб цього уникнути, треба вкривати рослини в теплиці або зробити дуги з агроволокном на вулиці. Таке ж викривлення може спричинити полив холодною водою чи дефіцит вологи.
Скручування рослин може бути викликане поганим запиленням. Допомогти огіркам у цьому випадку вже не вийде, але на наступний рік обробіть кілька місць у теплиці медовим розчином для залучення бджіл.
Робіть все правильно, і огірочки плодоноситимуть максимально довго!