Виявляється, цибулеве лушпиння – чудове добриво. Ним можна підживлювати рослини весь сезон. Використовують його сухим або роблять настої.
Можна також додавати в землю при перекопуванні – десь три літри на квадратний метр.
Можна також додавати по одній жменьці в кожну лунку при посадці рослин. Для томатів роблять спеціальні настоянки для захисту від кореневої гнилі та для зміцнення стебел і бадилля.
Для приготування настою беремо дві склянки лушпиння, заливаємо одним літром окропу, залишаємо на два дні у прохолодному місці для настоювання. Після цього проціджуємо і розбавляємо чистою водою у пропорції один до трьох. Перше підживлення потрібно зробити відразу після висадки саджанців, по півлітра під кожен кущик. Друге підживлення робимо під час цвітіння, по півтора літра на кожну рослину.
Огірки можна обприскувати таким розчином для захисту від гнилі і пожовтіння. Рецепт абсолютно аналогічний настоянці для томатів. Крім цього, добрива можна готувати і за іншими рецептами: беремо 250 грамів дрібного лушпиння, заливаємо відром холодної води та настоюємо протягом чотирьох днів. Настій проціджуємо через марлю та використовуємо для обприскування кущів і дерев.
Обробки робимо тричі з інтервалом у п’ять діб. Ще один, швидкий варіант приготування: беремо сім грамів лушпиння, змішуємо з п’ятнадцятьма грамами подрібненої цибулі, заливаємо окропом і настоюємо протягом шести годин. Потім проціджуємо розчин та проводимо профілактичні обприскування від шкідників та захворювань по всіх рослинах на ділянці.