Вирощування озимого часнику – справа, яка майже ніколи не викликає складнощів у тих дачників, які мають справу з городом вже не перший рік. Втім, зайвий раз пригадати правила посадки зайвим не буде.
Як виростити озимий часник
Найкращими попередниками для часнику є баштанні рослини. Разом із тим, не варто садити культуру після цибулі чи картоплі. Заздалегідь ви можете приготувати борозенки для посадки рослини – так буде простіше у майбутньому. Відстань між рослинами має складати 10 сантиметрів, а між рядами – 20 сантиметрів.
Перш ніж посадити часник, потрібно правильно підготувати грядку – розкислити ділянку. Проводять таку процедуру за декілька тижнів до запланованої посадки. Часник полюбляє м’яке розкислення з використанням доломітового борошна, змішаного з крейдою. До слова, перед посадкою культури важливо якісно удобрити ділянку.
Не можна вносити свіжий гній під рослину, а підійти може тільки компост, який добре перепрів. Також підійде відро гною змішаного зі склянкою золи на квадратний метр. Змішувати органічні та мінеральні добрива для заправки ґрунту також заборонено. Важкі та глинисті ділянки перед посівом часнику потрібно попередньо розпушити за допомогою піску чи перегною.
Механізм посадки культури простий. Спершу потрібно перекопати грядку, а потім – сформувати борозенки. Далі насипте добрива та покладіть зубчики часнику, прикопавши їх. Закладіть усе ґрунтом. Якщо часник почав проростати ще до зими, то ви можете захистити культуру за допомогою простого мульчування.