Завжди сію ці сидерати в серпні і моя земля м’якенька, як пух, а врожай б’є всі можливі рекорди: рекомендую

У землеробстві є чіткий закон: земля ніколи не повинна пустувати без посадок. А щоб ґрунт був прикритий тоді, коли основні городні культури або вже прибрані, потрібно сіяти сидерати.

У серпні для підзимового посіву використовують кормові боби, ріпак, жито, гірчицю чи фацелію.

Всі ці рослини засіваються у серпні, і ще до холодів вони встигають зійти, вирости і визріти. Вони нарощують зелену масу, рихлять ґрунт, захищають город від бур’янів, а після перегнивання сидератів у землі ґрунт збагачується поживними елементами – калієм та азотом для майбутнього зростання культур.

Рослини-сидерати на своїй ділянці можна не тільки закопувати в ґрунт після збирання та перед зимою, але й використовувати для компостування, приготування підживлень, настоїв та відварів від шкідників та хвороб культурних рослин.

Городники розповіли, які сидерати треба сіяти в серпні
Городники розповіли, які сидерати треба сіяти в серпні

Обов’язково введіть сидерати у свою сівозміну, і врожайність підніметься на небувалий раніше рівень. Найбільш сприятливий час для посіву сидератів восени – кінець серпня-початок вересня. Восени потрібно з користю використовувати кожен день до заморозків, так як сходи сидератів повинні встигнути не лише зійти, а й укоренитися.

Для висіву необхідно повністю забрати врожай та рослинні залишки з ділянки, перекопати і полити землю, розкидати насіння майбутнього сидерата по ділянці та злегка присипати землею або поплескати лопатою. Озимі сидерати можна просто замульчувати соломою, щоб захистити їх від морозу. Восени сіють холодостійку гірчицю, фацелію, ріпак і жито.

А якщо часу після збирання пізніх культур на городі не вистачає, щоб виростити насіння до настання морозів, то треба посіяти на ділянці озиме жито чи овес перед самими заморозками, і зійдуть вони вже навесні.

Популярне

Подібні новини