Роблю ці прості трюки і більше не маю мороки з качанами капусти, які тріскаються: секрет всіх агрономів

Доволі часто городники помічають, що капустини починають тріскатися без явних причин. У результаті такі качани стають непридатними для зберігання. Дізнайтеся, чому ж відбувається це неприємне явище.

Причини, чому тріскаються качани капусти

Виділяють декілька основних причин, через які капуста починає тріскатися. Одна з них – це погодні умови. Відтак, температурні перепади та перехід від сухої погоди до сильних дощів доволі часто спричиняють ці небажані наслідки. Наприклад, інтенсивні зливи можуть завдати великої шкоди капусті, зокрема, надлишок вологи змушує її швидко рости, що, в свою чергу, призводить до тріскання качанів.

Існують й інші фактори, які можуть призвести до тріскання капустини. Наприклад, неправильно проведений полив може також суттєво вплинути на стан овоча. Якщо капусту поливати занадто рясно, то тоді вона починає швидко рости, що, в результаті, викликає розтріскування качанів.

Ще однією причиною є перезрівання: якщо городники не встигають зібрати врожай вчасно, то капуста може почати тріскатися. Зверніть увагу, що різні сорти дозрівають у різні терміни, тому важливо стежити за часом збору. Окрім того, певні сорти капусти мають природну схильність до тріскання. Це, як правило, стосується ранніх та середньостиглих видів, які більше схильні до цієї проблеми.

Городники розповіли, що робити, коли тріскається капуста
Городники розповіли, що робити, коли тріскається капуста

Що слід зробити, щоб зберегти врожай

По-перше, важливо усвідомити, що ті качани, які покрилися тріщинами, вже не вдасться відновити. Через це таку капусту експерти рекомендують відправити на заготівлі, зокрема, консервацію. Однак з цим варто поспішити, оскільки такий врожай довго не зможе пролежати.

Для того, щоб уникнути тріщин на капусті, перш за все слід забезпечити рослинам правильний догляд та вчасно проведене удобрення. Зокрема, важливо використовувати інсектициди для боротьби зі шкідниками та вжити заходів для захисту від слимаків.

Крім того, не менш важливим є і правильний режим поливу. Відтак, поливати кущі лише один раз на тиждень недостатньо, а щоденний полив може бути шкідливим. Тому найкраще поливати капусту один раз на 2-3 дні, проте не частіше. А під час дощової погоди полив варто призупинити.

Популярне

Подібні новини