Проведення процедури мульчування ґрунту стає набагато популярнішим серед городників. З’являється все більше прихильників органічного та натурального землеробства, що покращує загальну якість плодів – ми їмо тільки екологічно чисті та природні овочі та фрукти.
Живе мульчування городу
За словами експертів у городництві, мульчування є важливим прийомом у землеробстві. Мульча здатна захистити ґрунт і рослини від ерозії, а також – допомагає землі набагато довше залишатись зволоженою.
У результаті такі ознаки допомагають створити додатковий захист для рослин від хвороб і створюють бар’єр для шкідливих мікроорганізмів, які завжди перебувають у ґрунті. Таким чином мульча не дає їм потрапляти на листя рослин у процесі поливу або з бризками дощу.
Замість сухої, найпопулярнішої мульчі, садівники та городники радять використовувати живу мульчу. Такою називають рослини, які ростуть паралельно з основними культурами. Вони утворюють такий собі зелений килим на поверхні ґрунту, не даючи йому пересихати або навпаки – надмірно зволожуватись.
До слова, жива мульча має особливі вимоги. Вона має бути обов’язково низькорослою, а також – стелитись. Для того, аби жива мульча не була конкурентом для основних рослин у плані води та живлення, потрібно обирати такі рослини, які мають погано розвинену кореневу систему.
Якщо ж мова йде про живе мульчування в умовах теплиці, то слід враховувати і той факт, що рослини з великим листям будуть випаровувати більше води. Тому загальні показники вологості у теплиці можуть вирости.