Щоб виростити великі та соковиті томати, без добрив не обійтися, адже вони допоможуть отримати всі необхідні мікроелементи, захистять від шкідників і хвороб, простимулюють розвиток і зростання плодів.
Для цих цілей досвідчені городники рекомендують використовувати харчову соду.
Сода має дезінфікуючі властивості і насамперед береже томати від грибкових хвороб та шкідників. При цьому вона абсолютно безпечна у правильних пропорціях, і обробку таким засобом можна проводити без респіратора, окулярів та рукавичок.
Сода на ділянці виконає ефективну профілактику фітофтори та борошнистої роси, зміцнить імунітет томатів, запобігає в’яненню куща, покращить смак плодів, знизить кислотність ґрунту і максимально продовжить плодоношення.
Срда використовується для двох цілей – як підживлення і як засіб від шкідників. Якщо потрібно захиститися від попелиці, мошок та інших шкідливих комах, необхідно на відро води розвести 70 г соди, залити в обприскувач і ретельно обробити листя. Щоб посилити склад, додаємо в нього трохи миючого засобу для посуду.
Другий склад – це підживлення під корінь куща, яке покращить смак плодів, прискорить їх дозрівання та оздоровить кущ. Беремо 5 літрів теплої відстояної води і розводимо в них 5 грамів харчової соди. Вносимо таке підживлення наприкінці липня, у середині серпня та на початку вересня по одному літру під кущ.
Випробуйте засіб із харчової соди на своїх томатах, і результатом будете максимально задоволені!