Якщо говорити про полив, то в серпні його припиняємо. Зростання бадилля в цей час нам не потрібне, так само як і рідкі бульби з низьким рівнем крохмалю. А плодам вода вже не потрібна.
Багато дачників зрізають бадилля на початку місяця, і це правильно. Це підвищує врожайність на 20 відсотків, оскільки бадилля припиняє тягнути на себе живильні соки, і бульби формуються максимально швидко.
Плюс, це захистить ваші посадки від фітофторозу. Якщо бадилля вражена, то через час і бульби постраждають, тому скошування бадилля до пеньків допоможе вам зберегти та збільшити врожай.
Підживлення в серпні не менш важливе, особливо якщо ви не удобрювали ґрунт органікою перед посадкою картоплі. У цей час сезону відмінно підійде суперфосфат. Можна просто розсипати гранули біля кущів, і на одну сотку піде близько 250-300 грамів добрива.
Також можна скористатися сухою деревною золою – калій і фосфор принесуть величезну користь урожаю, зроблять його більшим і смачнішим.
Час для викопування картоплі кожен дачник визначає самостійно. Одні роблять це за місячним календарем, інші за термінами визрівання, треті взагалі примудряються викопувати “на око”. Вносите добрива під картоплю, і врожай дозріє просто фантастично. А поки він ще не готовий, збирайте овочі та фрукти – адже сезон добігає кінця!