Це дуже важливо, інакше можна залишитися взагалі без томатів у цьому сезоні. Найкраще робити саме профілактичні заходи.
Першим народним засобом для профілактики фітофтори є кислий розчин. Беремо півлітра кефіру, розчиняємо у відрі води, додаємо 20 крапель йоду, який дуже корисний завдяки вмісту міді у своєму складі. Розмішуємо та обприскуємо рослини кожні два тижні.
Також можна зробити часниковий настій для обприскування. На відро води беремо півтора склянки подрібненого часнику, змішуємо і настоюємо протягом доби. Потім потрібно процідити розчин, додати 2 грами марганцівки та обприскати кущі максимально рясно з обох боків листя.
Багато хто просто пудрить землю деревною золою як додатковий профілактичний захід. Окрім народних засобів, можна провести профілактику контактними препаратами. До них належить мідний купорос, але він використовується тільки до цвітіння. Хорошим рішенням у липні буде засіб під назвою “Фітоспорин”. Це біологічний препарат, який надійно захищає від фітофтори при обприскуванні раз на два тижні.
Якщо помідори вже сильно уражені фітофторою, то народні засоби будуть не найефективнішим рішенням і доведеться вдатися до системних інсектицидів.
Використовуйте ці прості та ефективні рекомендації, і завжди намагайтесь уникнути появи захворювання. Адже це набагато легше, ніж потім рятувати врожай томатів від “нападок” фітофтори. Бажаємо вам успіхів і рясного врожаю.