Полуничні кущі вже трохи відпочили від плодоношення до цього часу і готові знову набиратися сил на наступний рік.
У цей період обов’язково обрізаємо, підгодовуємо та обробляємо звичайну полуницю від захворювань.
Все листя видаляємо разом з вусами, що відросли, і викидаємо далі. Компост із такого листя робити не варто, оскільки вони можуть стати причиною грибкових та інфекційних хвороб, а також шкідників. Після обрізки обов’язково вносимо азотні добрива, які сприяють нарощуванню зеленої маси.
Дачники завжди використовують розчин аптечного нашатирного спирту з водою: на відро води беруть дві столові ложки нашатирю і по півлітра під кожен кущик поливають.
Потім обов’язково обробляємо полуницю від грибкових хвороб, незалежно від того, страждала вона ними цього року чи ні. Рослина завжди піддається атакам борошнистої роси, фітофтори, бурої плямистості або сірої гнилі, тому захищати її потрібно щороку. Можна використовувати медовмісні препарати, такі як Бордоська суміш, Ордан, Оксихом або інші.
Якщо обробляємо для профілактики, то процедуру проводимо один раз. Якщо ж рослини вже хворіли грибками цього року і на листі були ознаки хвороби, то за два тижні робимо повторну обробку. Після цього трохи видихаємо і забуваємо про полуницю рівно на місяць. На початку вересня, коли азотні підживлення зроблять своє, можна буде вносити фосфорно-калійні добрива.
Це може бути настій деревної золи, гумат калію, суперфосфат та інші мінеральні та натуральні підживлення на ваш розсуд. Дачники користуються золою і дуже задоволені.