Ще здавна українці називали картоплю “другим хлібом”. Нічого дивного, адже за поживністю ледь не всі овочеві продукти поступаються бульбі.
Високий вміст крохмалю робить цю культуру особливо цінною, адже саме він сприяє тому, що під час смаження коренеплід не втрачає форму, залишаючись хрумкою зовні та м’якою всередині. Це все закладається як раз таки при вирощуванні. Аби простимулювати кущі до формування правильних, крупних та смачних плодів, слід регулярно підживлювати кущі.
Одним із найпростіших, але ефективних способів підвищення врожайності та якості картоплі є обприскування рослин розчином з мікроелементами фосфору та калію. Вовтузитися з перегноєм чи золою не потрібно! Для його приготування вам знадобиться 5 грамів борної кислоти та одна столова ложка монокалійфосфату. Ці компоненти потрібно розвести в 10-літровому відрі звичайної води з-під крана. Отриманим розчином слід обприскати картопляне бадилля, коли рослини вже добре розвинулися. Найкраще застосовувати підживку у серпні.
Борна кислота сприяє активному росту рослин, підвищує їх стійкість до хвороб та покращує процес фотосинтезу. Це дозволяє картоплі ефективніше накопичувати поживні речовини, що зрештою сприяє збільшенню розміру бульб. Монокалійфосфат, своєю чергою, забезпечує кореневу систему кущів необхідними фосфором і калієм, які є ключовими для формування якісних, крохмалистих бульб.
Зверніть увагу, що таке добриво варто вносити не більше 2-х разів на сезон, аби не зробити плоди занадто прісними.