По-перше, необхідно безжально видалити будь-яке листя з ознаками захворювань. Якщо уражено хоча б 20% листя, на плетях таких листків не повинно залишатися. Також потрібно позбутися всіх листків, що торкаються землі.
По-друге, необхідно видалити слабкі пасинки, а сильні, навпаки, сформувати та підв’язати. Взагалі, огірки потрібно прорідити, щоб компенсувати скорочення світлового дня. Усі батоги повинні отримувати достатньо сонячного світла.
По-третє, не можна допускати переростання огірків — збирати плоди потрібно якнайчастіше, тоді нові зав’язі формуватимуться швидше. Усі огірочки неправильної форми слід обривати.
Для профілактики грибкових захворювань можна обробити рослини триходермою або фітоспорином, які можна купити в будь-якому садівничому магазині. Концентрацію розчину потрібно збільшити вдвічі, оскільки в умовах похолодання грибок поширюється повільніше.
Поливати огірки потрібно лише вранці і тільки теплою водою — у крайньому випадку, її можна підігріти окропом. Кожен полив має супроводжуватися мінеральними підживленнями, такими як зелене добриво, сульфат магнію та калію, відповідно до інструкції. Також можна використовувати Гумат +7 або зольний настій, приготований з відра води та двох склянок деревної золи.
Не менш важливими є позакореневі підживлення. Для цього на п’ять літрів води додаємо трохи марганцівки, щоб вода набула слабо-рожевого кольору, ложку сечовини та янтарну кислоту. Можна також додати півграма борної кислоти для стимуляції зав’язі.