Золотиста, помаранчева та фіолетова – на сьогодні існує дуже багато різних сортів моркви, яку ви можете легко виростити на своїй грядці. Втім, після висаджування розсади та довгого періоду дозрівання коренеплодів, важливо обрати момент збору.
Нікому не хочеться висмикнути коренеплоди з ґрунту, аби виявити, що вони ще недозрілі, а коренева система повністю не розвинулась. Прості поради, перелічені нижче, допоможуть городникам зрозуміти, коли потрібно збирати моркву, вирощувану в умовах відкритого ґрунту.
Коли викопувати моркву
Для того, аби зрозуміти, що час збору врожаю настав, варто проаналізувати бадилля. Якщо нижнє листя почало сохнути та жовтіти, то можете викопувати коренеплоди. Також ви можете дістати із землі декілька коренеплодів та оцінити їх. До слова, дозріла морква покривається дрібними корінцями.
Для збору врожаю потрібно запланувати процедуру на сухий і сонячний день. Якщо на вашій ділянці пухкий ґрунт, то ви можете витягнути моркву просто руками, притримуючи її біля основи за стебло. Ви також можете обережно підкопати ґрунт у міжряддях для полегшення процесу збору врожаю. Відступіть 10 см від коренеплодів, підкопайте та діставайте їх за бадилля.
Зібрану моркву потрібно спершу залишити на городі на декілька годин, аби вона просохла. Якщо на вулиці дощ, то перенесіть плоди під навіс та зніміть із них бруд. Не потрібно бити коренеплоди об землю для того, аби зняти з них бруд – так ви ризикуєте зменшити терміни зберігання свого врожаю.